Villmark
Villmarksopplevelser kan du få mange steder. Du trenger ikke vandre lange turer, bli svett og sliten og plages med teltet for å kunne påstå at du er mer villmarkens "sønn eller datter" enn mange andre.
For hvem kjenner du som har sovet blant ulver, besøkt et bjørnehi og delt frokosten sin med en fjellrev? Eller spist gaupas og jervens favorittmåltid? Det er nok ikke så mange, og hvis de har gjort det har de nok mest sannsynlig sitt eget TV-program.
I Namsskogan Familiepark kan du fra september til april være med på RovdyrCamp, og få en opplevelse for livet sammen med gode venner eller kollegaer.
Rovdyrmat
En egen kokk serverer en utsøkt 3-retters middag og frokost. Matrettene er inspirert av lokal mat og rovdyrenes matseddel:
• Smakebiter fra gaupas favoritt
• Jervens festmåltid
• Oster fra overlevende geiter a lá Skånali
• Smak av sør-samisk villmark
• Sodd a la Namdalen
• Bamsemums
Maten kan selvsagt tilpasses behov og ønsker, ikke alle er kjøttetere...
Overnatting i Lavvu ved ulvehegnet
Overnattingen foregår i Lavvu rett utenfor ulvehegnet, og det benyttes liggeunderlag, granbar og reinskinn under soveposen. Stillhet fra naboene garanteres ikke denne natten. En del av opplevelsen er å sitte "ulvevakt" en time hver i løpet av natten.
Les mer om Namsskogan Familiepark og RovdyrCampen
64.925173,13.1587481,7